Loading
Показати теги

Виставка «Хліб на столі. Свята і повсякдення»

Категорії: Виставки

Коли : 13 грудня 2019 - 04 березня 2020
Де: Київ , вул. Володимирська, 24

Місце: Національний заповідник «Софія Київська»

Дивитися місце на карті
Ціна квитка: уточнюйте
718 Друк

Виставка «Хліб на столі. Свята і повсякдення»

718

З 13 грудня 2019 року по 4 березня 2020 року у виставкових залах «Хлібні» буде проходити виставка «Хліб на столі. Свята і повсякдення».

Мета виставки - показати декілька аспектів побутування хліба в духовній та матеріальній культурі українців: господарсько-виробничий, релігійно-символічний та обрядовий.

Відвідувачі побачать предмети з фондів Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» та Національного музею народної архітектури та побуту України, які покажуть, як виглядало начиння для зберігання та приготування хліба в селянських і монастирських господарствах.
Фарфор та фаянс зі збірки Національного музею українського народного декоративного мистецтва та приватної збірки Олени Корусь продемонструють стандарти шляхетської та міської культури подавання хліба та печива до столу.

Про хліб як одну з найважливіших метафор християнської духовної культури розкажуть західноєвропейські гравюри з колекції Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків.

Хоча радянська держава проголошувала атеїзм, довкола хліба було створено своєрідний матеріалістичний культ, свідченням якого є пропагандистські плакати з колекції відділу образотворчого мистецтва Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.

Відкриття виставки відбудеться 13 грудня о 15.00. 

Коментарі:

Захід на карті:

Новини