Loading
Показать теги

Щось новеньке у Львові? Так є!

Щось новеньке у Львові? Так є!

Львів – настільки популярне місто, що для багатьох поїздка сюди вже здається нудною і буденною. Хоча ми впевнені: живуть ще в Україні люди, які так і не знайшли час, щоб відвідати місто Лева. Сьогоднішньою добіркою цікавих місць ми спробуємо здивувати і тих, хто регулярно навідується на простори Галицької перлини, і тих, хто тільки планує їх відвідати.

1. Львівярня

Сьогодні важко зацікавити людей походом до музею. Варто лише уявити, що якийсь неповороткий екскурсовод почне млосним голосом розповідати тобі, що відбувалося за царя Гороха, та ще й приправляти свою цікаву оповідь мільйоном дат і незнайомих імен ... Краще вже просто в Google інформацію почитати.

Але у цьому музеї пивоваріння від поганих традицій відмовилися відразу. Точніше, вони їх ніколи і не притримувалися. Історія музею нараховує якихось 13 років. Проте популярність точки як серед туристів, так серед місцевих жителів зростає з кожним днем. Не дарма ж над інтер'єром і експозиціями працювали не лише найкращі дизайнери, але й справжні майстри пивоваріння.

Як зазначено на офіційному сайті закладу, його логіка проста – тут зібрали все, що стосується Львова та пива. На першому поверсі можна подивитися на різний інструментарій, який використовують умільці для створення хмільного напою, помилуватися 3-D голограмою, живою гравюрою або стати глядачем на театральних міні-виставах. Тут вам наочно покажуть і розкажуть, що собою представляє процес пивоваріння, навчать розбиратися в різних видах напою і навіть дадуть можливість створити свій власний сорт. А закінчується екскурсія дегустацією.

На третьому поверсі розташований арт-простір, який давно облюбували організатори різних заходів. Що сказати, локація дійсно гідна!

Продегустувати пиво можна на вулиці Клепарівській, 18.

2. Музей магнітів у Львові

Що обов'язково привезти з подорожі? Звичайно, магнітик. Так, річ не першої необхідності. Але саме ця дрібничка на холодильнику буде постійно нагадувати вам про прекрасні моменти, пережиті раніше.

У цьому музеї, по вулиці Сербська, 9, зібрані магніти з різних куточків України. Диву даєшся, наскільки добре працює фантазія у творців сувенірів. Місцеві експонати далеко не обмежуються стандартом (назва міста на тлі пам'ятки). Є тут милі тваринки, рідкісні рослини, герої мультфільмів, знаменитості, просто написи. А так як магнітики збиралися довго і привозилися з різних місць, можна хоч таким чином трохи «помандрувати».

До речі, якщо хочете залишитися в історії, можете поповнити музей експонатом зі свого будинку. Такі «пожертвування» тут завжди вітаються.

3. Італійський (Венеціанський) дворик

А ось вам і шматочок Італії, а точніше, італійського Ренесансу. Ця будівля на Площі Ринок, 6 є справжньою Кам'яницей дворянина Костянтина Корнякта. Варто зауважити, що Корнякт не завжди був аристократом. Він здобув цей статус шляхом наполегливої праці та запопадливості правителям.

Архітектурне рішення було запропоноване Петром Барбона. Найщиріше дякую йому за внутрішній дворик. Симетричні колони, парапети, рясна яскраво-зелена рослинність на тлі стін кольору капучіно. До речі, якщо захочете випити останнього, можете замовити у внутрішньому кафетерії.

Однозначно потрібно піднятися на другий поверх і потрапити до королівських залів. Хороми вражають своєю помпезність, а краса статуй не дозволяє жодній людині з фотоапаратом пройти повз.

4. Шевченківський Гай

Цей музей народної культури знаходиться недалеко від Високого замку, а тому пройти повз складно. Першим експонатом музею у 1930 році стала привезена сюди Миколаївська церква. Початок було покладено! У результаті з однієї церкви виросло ціле містечко, що відображає культуру народів західної України: бойки, гуцули, лемки, жителі Волині та Поділля.

Спадщина музею – це 120 архітектурних пам'яток. Серед них старовинні школи, церкви, водонапірні башти, кузні і млин. Всередині будівель можна подивитися на міні-ретроспективу побуту наших предків, побачити їхній одяг і знаряддя праці. А якщо вам пощастить, то ви зможете потрапити на один з майстер-класів з народних ремесел.

5. Підземелля

З огляду на довгу і непросту історію міста, не дивно, що була у нього і приховане, підпільне життя. Цікаво? Гайда до підземель:

  • костел отців єзуїтів. Тут ви знайдете фрески і кераміку 17-18 століття, а ще саркофаг з діркою, яка висвердлена зсередини. Походження її незрозуміле, але легенда про примару Чорного ченця, який тут блукає, на тлі цієї дивини стає більш реалістичною;

  • Преображенська церква. Найбільші підземелля міста Лева, де колись мешкав орден тринітарії;

  • Домініканський монастир. Ходять чутки, що це залишки палацу, побудованого тим самим Львом, на честь якого було назване місто. Головні принади для відвідувачів – копія камери тортур і чернеча келія;

  • монастир бернардинів. Хоча підземелля розчищені неналежним чином, територія вже вподобана музеями художнього скла й українського модернізму;

  • аптека-музей. Хочете дізнатися, хто такі алхіміки і чим вони займалися? Немає кращого способу, ніж заглянути до лабораторії.

І за традицією трохи про визначні пам'ятки області.

6. Чортів камінь, з Підкамінь

Назва села з’явилася завдяки дивному пам'ятнику природи – величезному валуну, висотою 16 метрів. Ще більшої величі додає той факт, що камінь стоїть на вершині пагорба. Тому побачити його можна здалеку. Колись це місце було центром язичницького капища, а роками пізніше жителі Галицько-Волинського князівства звели на верхівці церкву. На жаль, до наших днів вона не збереглася.

Приємним бонусом буде вид, що відкривається з пагорба на прилеглі території. Начебто і просто природа, а ніби й очей не відвести! А також не забудьте зазирнути до печер, що розташовані неподалік (пам'ятайте про техніку безпеки!)

Назвою камінчик зобов'язаний легенді про те, що сюди його притягли чорти з метою скинути на Почаївську лавру. Однак Бог був милосердним і відкинув камінь в сторону. Вчені ж дотримуються думки, що це залишки коралового рифу.

7. Центральна площа м Жовква

Не тільки ж у Львові бути площі Ринку. Площа дуже цікава не тільки наявністю пам'яток навколо (Жовківський замок, костел Св. Лаврентія), але і сама по собі. Ще один маленький шматочок минулого.

Будиночки, які стоять по периметру, мають всього по два поверхи і розмальовані у світлих тонах, що надає місцю особливої легкості та заряджає його радістю.

Обов'язково походіть місцевими кафешками і магазинчиками, загляньте до цукерні. А кожен раз, виходячи на вулицю, не забудьте озирнутися та помилуватися архітектурною досконалістю.

Про Львів можна писати тижнями і місяцями, але на карті України ще багато міст! Тому рухаємося далі.

 

Категорії: Спецпроекти
Схожі статті

Коментарі:

Схожі статті

Фестивалі, концерти, Театри, Виставки