Loading
Показать теги

Видатні українки сучасності

Видатні українки сучасності

З нагоди Міжнародного жіночого дня 8 березня ми хочемо розповісти про видатних українок ,чиї успіхи відомі не лише в Україні, а й за кордоном, про українок, якими пишаємось та на яких рівняємось.

Українки в мистецтві

Вікторія Трофименко

Вікторія Трофименко - відома українська режисерка. Дебютний повнометражний фільм Вікторії Трофименко "Брати. Остання сповідь" був показаний більше ніж на 20 міжнародних фестивалях та відзначена низкою нагород.

Фільм режисерки був відзначений українськими критиками як одна з найяскравіших українських робіт за останні чверть століття в ігровому українському кіно. А також був одним з можливих кандидатів на висунення від України на премію "Оскар-2016".

Джамала

Джамала - українська співачка, народна артистка України та переможиця музичного конкурсу "Євробачення-2016". Музику Джамали можна охарактеризувати як поєднання джазу, соулу та етнічних мотивів. Творчий дебют співачки відбувся ще у 15 років. Потім були виступи на українських та міжнародних музичних конкурсах. На сьогоднішній день Джамала дає концерти в Україні та за кордоном а її дискографія налічує чотири повноформатні та два міні-альбоми.

Оксана Забужко

Письменниця Оксана Забужко впродовж років залишається однією з найбільш впізнаваних українських авторок. Крім того вона є авторкою численних культурологічних статей і есе у вітчизняній та зарубіжній періодиці. Твори Забужко здобули також міжнародне визнання, особливо широке — в Центральній та Східній Європі.

У серпні 2006 року журнал «Кореспондент» включив Забужко в число учасників рейтингу ТОП-100 «Найвпливовіших людей в Україні».

Українські жінки-підприємці

Анна Петрова

Анна Петрова - соціальна підприємиця, засновниця і генеральна директорка центру підприємництва StartUp Ukraine та організаторкою табору Business Ukraine. Про себе вона каже, що вона перша українська підприємиця хто почав навчати створення бізнесу та розвитку культури підприємництва в Україні. Її мета - навчити якомога більшу кількість людей проактивному мисленню та веденню власної справи в Україні.

Лілія Пустовіт

Лілія Пустовіт - президент Синдикату Моди в Україні, одна з найбільш успішних дизайнерів одягу в Україні. Уже перша колекція Лілії була представлена у Франції у 1994 році. Завдяки Лілії Пустовіт з'явився український Тиждень моди - Ukrainian Fashion Week. Дизайнерка також входить у рейтинг 100 найвпливовіших жінок України - у ньому вона посідає 75 місце.

Олеся Островська

Олеся Островська - культуролог, українська арт-менеджерка та кураторка таких виставкових проектів як «Ніжність», «Deja Vu», «Мінливий світ – розказаний час», «Велика несподіванка», «Неприкаяні». З 2016 року Олеся Островська очолює посаду директора культурно-мистецького комплексу «Мистецький арсенал». Крім підприємницької і громадської діяльності Олеся Островська читає лекції у «Культурному проекті» та досліджує сучасне українське мистецтво і культуру.

Українські жінки в спорті

Марія Музичук

Марія Музичук почала займатись шахами у віці 5 років, а в 15 була удостоєна звання гросмейстера серед жінок. В майбутньому її успіхи в шахах лише множилися. У 2013-му Марія здобула одразу дві перемоги – у командному чемпіонаті Європи у Варшаві та командному чемпіонаті світу в Астані. Була дворазовою чемпіонкою України — в 2012 і 2013 роках. У квітні 2015-го Музичук стала чемпіонкою світу серед жінок.

Валентина Семеренко

Валентина Семеренко належить до числа найсильніших біатлоністок останніх років. Вона — багаторазова чемпіонка Європи, чотириразовий призер чемпіонатів світу. У 2014 році на зимовій Олімпіаді в Сочі вона отримала золото в естафеті, а через рік стала чемпіонкою світу.

Ольга Харлан

Ольга займається фехтуванням з 9 років і вже в 15 отримала свою першу велику нагороду — виграла Кубок світу серед юніорів. На Олімпійських іграх в Пекіні в 2008 році саме завдяки 17-річній Харлан і її восьми влучним ударам, збірна України отримала перше золото у змаганнях зі спортсменками Китаю. Сьогодні шаблістка — чотириразова чемпіонка світу і семиразова чемпіонка Європи.

Цей матеріал підготовлено в рамках спецпроекту uFest до свята 8 Березня. Попередня стаття циклу - 8 березня в Києві: 8 ідей, куди піти

Категорії: Спецпроекти
Схожі статті

Коментарі:

Схожі статті

Фестивалі, концерти, Театри, Виставки