Loading
Показать теги

Як святкують 8 березня у різних країнах

Як святкують 8 березня у різних країнах

Сьогодні існують різні традиції святкування 8-го березня у різних країнах Європи. Хоча деякі держави не визнають це свято взагалі. Зазвичай, на міжнародному рівні проведенням заходів до Міжнародного жіночого дня опікується ООН - організація пропонує тему до міжнародного обговорення 8 березня. Так, у 2017 році було обрано тему "Жінки в контексті змін у сфері праці: Планета 50:50 до 2030 року".

У країнах західної Європи Міжнародний жіночий день святкують доволі скромно. На відміну від Східної Європи, де 8 березня у більшості країн є державним вихідним та приводом дарувати жінкам квіти і подарунки.

На прикладі кількох країн розглянемо, які існують традиції святкування 8-го березня у світі.

Польща

У сусідній Польщі на 8 березня знайомих і рідних жінок прийнято вітати букетами перших весняних квітів. Міжнародний жіночий день тут не є державним вихідним, а кожен громадянин вирішує для себе - святкувати цей день чи ні.

Німеччина

Як і у Польщі, у Німеччині 8 березня – звичайний робочий день. У країні вважається, що Міжнародний жіночий день має соціалістичне коріння. Коли Німеччина була розділена стіною, це свято відзначали у Східній, соціалістичній, Німеччині, тоді як у Західній про нього навіть не чули. Після об'єднання країни свято таки втратило свою популярність, хоча про нього регулярно згадують у ЗМІ. Натомість жінок у Німеччині прийнято вітати у травні - на День Матері.

Франція

У Франції Міжнародний жіночий день 8 березня також не святкується на державному рівні. Відзначають його в основному представники чи прихильники лівих партій. У цей день також традиційно проводять благодійні ярмарки, а зібрані кошти перечислюють до фонду матерів-героїнь. Що цікаво, у Франції жінок вітають у травні, на День матері, а молодих дівчат – 14 лютого, у День Святого Валентина.

Італія

Італія, мабуть, одна з небагатьох країн Західної Європи, де існує давня традиція святкування 8 березня. Символом Міжнародного жіночого дня у італійців вважається мімоза. Тому 8 березня жінок прийнято вітати букетом цих пухнастих жовтих квіточок. І хоча цей день у країні не оголошено вихідним, італійки з радістю відзначають його у компанії подруг, відвідуючи бари, дискотеки та клуби.

Греція

Цікаво проходить святкування 8 березня у Греції. У цей день жителі кожного міста, невеликого містечка чи села обирають найбільш шановану жінку свого поселення. За давньою традицією, жінки цього дня користуються необмеженою владою над чоловіками та обливають їх холодною водою.

В'єтнам

Найбільш серйозно до святкування 8 березня підходять, мабуть, у В’єтнамі. Тут цей день вихідний і святкується на території всієї країни. Раніше він був Днем пам'яті сестер Чінг, які героїчно загинули, захищаючи державу від вторгнення китайських загарбників. Зараз Міжнародний жіночий день у В’єтнамі присвячений боротьбі жінок за свої права.

Китай

У Китаї 8 березня – державне свято і вихідний, проте лише для жінок. Для чоловіків – це звичайний робочий день, після якого годиться порадувати коханих дружин святковою стравою під назвою «Гарбуз вірності». Надзвичайно складна композиція усередині гарбуза складається з фігурки фенікса, гострої свинини, винограду, солоних обсмажених помідорів і шматочків кавуна – складно уявити, як це на смак, але мабуть дуже гарно.

Японія

У Японії пішли далі – тут весь березень присвячено жінкам, тому конкретно восьмий день цього місяця ніяк не виділяють. У березні тут святкують Свято ляльок, Дівчаток і Цвітіння персиків. У ці дні дівчаток одягають у святкові кімоно, вітають подарунками та солодощами. Кімнати до свят прикрашаються квітами мандаринових дерев і вишні. Також проходять численні лялькові виставки.

Цей матеріал підготовлено в рамках спецпроекту uFest до свята 8 Березня. Попередня стаття циклу - Історія свята: 8 березня

Категорії: Спецпроекти
Схожі статті

Коментарі:

Схожі статті

Фестивалі, концерти, Театри, Виставки